Понад 200 тисяч гривень витрачає Новоград-Волинський держлісгосп щомісячно на проведення рейдів з охорони лісу

Ліси Житомирщини потерпають від незаконних рубок і питання їх охорони сьогодні стоїть досить гостро.  Лісопорушники, відчуваючи безкарність, все частіше  діють нахабно та зухвало, завдаючи значної шкоди лісу та наражаючи на небезпеку  працівників лісової охорони. Нагадаємо, з початку 2017 року в держлісфонді області лісовою охороною виявлено 193 випадки незаконних рубок, розмір шкоди, заподіяної лісу, складає понад 9 мільйонів гривень.
«Ситуація змушує нас спрямовувати на охорону лісу додаткові сили та кошти, розповідає директор Новоград-Волинського держлісгоспу Степан Нусбаум. - Раніше в підприємстві патрулювання лісу проводили 2 рейдові групи. Нині таких екіпажів створено 6 – у кожному лісництві. 5 днів на тиждень вони обїжджають лісові масиви підприємства в нічний час, а у вихідні – цілодобово. Витрати на це, враховуючи заробітну плату, пальне та транспорт, складають  близько 216 тисяч гривень в місяць,  а це  - 2,6 мільйона гривень у рік. Це значні витрати, але  вважаємо їх виправданими.»
Не зайвим буде нагадати, що всі ці кошти лісгосп має заробити сам, адже державного  фінансування підприємства лісової галузі Житомирщини не мають.
«Щоб лісова охорона  працювала ефективно та сама не спокушалася на крадіжки, - додає Степан Антонович, – вона має дорожити своєю роботою. Цьому питанню у лісгоспі приділяють також  належну увагу: окрім достойної заробітної плати лісові охоронці мають якісний форменний одяг - бо ж на патрулювання потрібно виходити і вночі, і в будь-яку пору року, та надійний транспорт.»
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ