Завантаження новин...

Вольєра Баранівського лісгоспу - своєрідна візитівка підприємства

Майже 400 тисяч гривень витрачає щороку державне підприємство « Баранівське лісомисливське господарство»  на утримання вольєри, в якій розводять оленя плямистого. В цілому ж витрати на ведення мисливського господарства минулого року  в підприємстві склали 1 мільйон 855 тисяч гривень.  А прибутку від цього напрямку діяльності  - фактично немає.
«Проте ми на це не зважаємо, - каже директор лісгоспу Анатолій Остудімов, - бо нам  значно важливіше знати і бачити, що в наших лісах є звірина, яка тут гарно себе почуває. Окрім того, сама вольєра була створена нашими старшими колегами та  наставниками понад  30 років тому з благородною метою: розводити плямистого оленя та випускати його в угіддя. Тому  для нас це -  справа честі. За роки свого існування вольєра стала  візитівкою Баранівщини, куди їдуть на екскурсії  і дорослі  і діти, а також гості нашого району. Нам надзвичайно приємно, що олені з нашої вольєри  нині розселилися не лише в наших поліських лісах, а й на території фактично всієї України».
Сьогодні у вольєрі площею 56 гектарів утримується 36 голів цих гордих тварин. Щорічний приплід складає 10-12 голів.
«Проте молодняк досить важко переносить нашу зиму, особливо сніжну - ділиться мисливствознавець Баранівського лісгоспу Олександр Рибак.  –  Олень досить  мирна та обережна тварина. У вольєрі доглядачі щодня їх підгодовують. Проте ми намагаємося, щоб тварини не надто звикали до людей, аби потім, коли їх випустять в угіддя, вони не стали легкою здобиччю для браконьєрів.»
Особливо гарні ці тварини в літню пору, коли колір їх  шерсті  стає яскраво-рудим з жовтуватими плямками.
Благородних та плямистих оленів до баранівських лісів було завезено ще в 1985 році Асканії Нової. Саме тоді на території  Явненського лісництва було виділено ділянку лісу площею 1,5 га для тимчасового утримання 10-15 голів. Одночасно було відведено ділянку лісу площею 38 га для побудови вольєра для утримання диких мисливських тварин в напіввільних умовах.
Варто зауважити, що молодняк, завезений з Херсонських степів почувався не зовсім комфортно в наших краях: із-за переміни клімату, кліща, гнуса був відпад. Враховуючи економічну сторону господарювання, було вирішено віддати перевагу розведенню оленя плямистого. А  існуюче стадо оленів благородних було випущено із вольєри в вільні угіддя, де вони успішно акліматизувалися і прижилися.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ