В лісгоспі на Житомирщині працюють «тролейкрани»

Саме так можна тепер назвати звичайні козлові крани, для електроживлення яких побудували тролейну лінію, дуже схожу на ту, за допомогою яких рухаються тролейбуси.
А побачити їх в роботі можна  на нижньому складі державного підприємства «Попільнянське лісове господарство». 
І саме цю розробку попільнянських лісівників комісія визнала кращою із поданих на конкурс  раціоналізаторських пропозицій щодо механізації трудомістких, допоміжних робіт, економії паливно-енергетичних і лісосировинних ресурсів та впровадження нової техніки і прогресивної технології в підприємствах Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства.
«Раніше електроживлення цих кранів здійснювалося кабельними проводами на тросовій підвісці з роликами, -  розповідає автор рацпропозиції, інженер-енергетик Попільнянського лісгоспу Василь Березенський. – Від дії постійних механічних навантажень, атмосферно-погодних чинників ізоляція кабеля руйнується і  його доводиться часто замінювати. Зношуються і підшипники. Заміна обладнання не лише потребує фінансових витрат, а ще й порушує ритм виробничого процесу.»
Впровадження у виробництво тролейної  лінії не лише вирішить проблеми, повязані із заміною дороговартісних кабелю та стальних канатів, а й скоротить час простоїв та покращить стан електробезпеки при їх роботі. Річний економічний ефект очікується  в понад 200 тисяч гривень. 
Загалом до обласного конкурсу надійшло 18 раціоналізаторських пропозицій, в розробці яких взяли участь 52 автори  та співавтори. Конкурсна комісія відзначила, що деякі з них є актуальними та вирішують певні проблемні питання й можуть за погодженням з авторами запроваджуватися іншими лісогосподарськими підприємствами. 
Зокрема, в Житомирському лісгоспі придумали та виготовили мембранний компресор для отримання стиснутого повітря, який значно кращий від звичайного компресора, позаяк усуває факт потрапляння в стиснуте повітря мастила.
Раціоналізатори Новоград-Волинського лісгоспу виготовили коробку відбору потужності при навантаженні деревини, придбати яку нині вкрай важко, а в Баранівському лісомисливському господарстві   -  лоток для подачі палива в котел.
Всіх авторів та співавторів відзначено заохочувальними преміями.
Очікується, що загальна сума річного економічного ефекту від  впровадження всіх раціоналізаторських пропозицій складе 880550  гривень.
Наталія Горай, прес-служба Житомирського ОУЛМГ