Завантаження новин...

Проведено обстеження територій природно-заповідного фонду

У лісових масивах Житомирського лісгоспу було проведено обстеження територій природно-заповідного фонду на предмет визначення санітарного стану. Обстеження проводилось комісією за участі головного лісопатолога ДСЛП «Вінницялісозахист»  Олександра Болюха, головного лісничого лісгоспу Сергія Дубницького,  інженера ОЗЛ Наталії Боримської, лісничих Тригірського, Пилипівського, Корабельного, Ново-Заводського лісництв та представника громадської організації при РДА Юрія Бовсунівського.

 

Загальна площа природно-заповідного фонду по ДП «Житомирський лісгосп» складає 225,4 га.

 

Комісією було обстежено та встановлено, що більшість території природно-заповідного фонду знаходиться у задовільному санітарному стані із слабкою ступеню всихання в загальному до 10% від запасу деревини насадження та все ж 13,5 га потребують проведення санітарно-оздоровчих заходів.

 

 Так, у лісовому заказнику місцевого значення «Замок Терещенка», Тригірського лісництва невідкладних заходів з поліпшення санітарного стану потребують насадження на площі  близько 2,5 га. У лісовому заказнику місцевого значення «Діброва «Над Тетеревом»» Тригірського лісництва насадження вражено на загальній  площі близько 5,0 га.  На території Пилипівського лісництва –  заказник ландшафтний «Пилипівка» площа пошкоджених насаджень складає близько 3,0 га. У лісовому заказнику місцевого значення «Діброва лісничого Вронського», Корабельне  лісництво дерева пошкоджені орієнтовно на площі 0,5 га. Та у Ново-Заводському лісництві – заказник загально-зоологічний, «Тетеревиний тік», площа пошкодження становить 2,5 га. Під час обстеження було виявлено поодиноке іноді групами всихання дерев хвойних та листяних порід, які потребують негайного видалення із насаджень для запобігання розповсюдження шкідників та хвороб.