Останнє оновлення: Понеділок, 03 липня 2017, 09:08

"Почесна справа - ліс оберігати,

  Примножувать вічнозеленії  поля,

  Щоб України нашої багатства дбати...

  Щоб розквітала рідная земля!"

Олевський край славиться родючими землями, багатими лісами на ягоди та звірину, на природні багатства та надприродні дива. А ще - працьовитими людьми, які знайшли своє покликання у лісовому господарстві, розуміючи, що саме з дерева, посадженого власноруч, починається  Батьківщина.

         Лісівники за своєю професією близькі до хліборобів. І ті, й інші засівають, дбають про майбутній врожай, жнивують, розпоряджаються здобутим. От тільки цікаво те, що хлібороб, як кажуть, що посіє, те й пожне і бачить він плід своєї праці щоосені, а лісівник практично ніколи не збирає свого засіву.

Заготовляють і переробляють сьогодні лісопромисловці ту деревину, яку висаджували десятки, а то й сотні років тому їх попередники. Тож і саджають щороку нові масиви нинішні працівники лісової галузі вже не для себе, а для майбутніх поколінь.

         До 1951 року всі лісові угіддя належали до Олевського лісгоспу, а наказом №235 від 30.06.1952 року в результаті його поділу був створений Білокоровицький лісгосп.

         На той час лісгосп складався з шести лісництв загальною площею 54837 га. За період з 1952 по 1967 роки із складу лісгоспу було передано 18909 га Олевському лісгоспу – це Хочинське лісництво. Крім цього, були прийняті землі колгоспів і радгоспів району загальною площею 12183 га, на базі яких були створені Озерянське і Руднє-Радовельське лісництва.

         В 1987 році згідно з наказом Міністерства лісового господарства УРСР від 28.12.1987 р. до складу лісгоспу було прийнято 3448 га від Олевського і 4566 га від Ємільчинського лісгоспів. Так до складу лісгоспу увійшло Зубковицьке лісництво.

         Згідно з наказом №26 від 21.02.1994 р. по обєднанню  «Житомирліс» і наказом держлісгоспу №234 від 23.12.1994 р. проведена реорганізація території держлісгоспу, внаслідок чого було створено Тепеницьке лісництво на базі Поясківського і Радовельського лісництв і змінені межі Поясківського, Замисловицького, Озерянського і Радовельського лісництв, а Руднє-Радовельське лісництво було ліквідовано.

         Лісгосп розташований в північно-західній частині Житомирської області на території трьох адміністративних районів – Олевського, Ємільчинського і Лугинського. Площа лісгоспу становить 59745 га, в т.ч. покрита лісом 51994 га. З покритої лісом площі хвойні насадження становлять 27684 (53,2%), дубові – 8829га (17,0%), інші 15481 га (29,8%). За віковою структурою молодняки становлять 11115 га (21,4%), середньовікові – 18936 га (36,4%), пристигаючі 11272 га (21,6%), стиглі та перестійні 10671 га (20,6%). Середній запас на 1 га вкритої лісом площі – 192 м3, в т.ч. стиглих і перестійних – 233 м3. 69% насаджень 1 та 2 класів бонітету.

         Після проведення чергового базового лісовпорядкування у 2008 році, лісгоспу встановлена нова розрахункова лісосіка по рубках головного користування на 2009-2018 роки – 102,3 тис.м3 (Наказ №529 від 07.10.2009 року по Міністерству охорони навколишнього природного середовища) в т.ч. по госпсекціях сосновій – 57,1 тис. м3, дубовій – 18,5 тис. м3, березовій – 18,2 тис. м3. Крім того, затверджені щорічні обсяги по рубках формування та оздоровлення лісів в кількості 28,5 тис. м3.

         В 2005 році Білокоровицький лісгосп перейменований на Державне підприємство «Білокоровицьке лісове господарство» . За всі роки існування лісгоспом керувало 9 високоосвічених, впевнених , енергійних, вольових спеціалістів лісового господарства – це С.Є.Волох, І.Д. Охріменко, Л.А. Козирацький, П.С.Іщук, М.П.Щербатко, А.І. Мельниченко, В.В.Докійчук, Ю.П. Прокопов, І.В.Дмитренко. Зараз підприємством керує вимогливий до себе і до підлеглих,здатний на самопожертву заради ідеї Великого Лісу й заради тисяч дерев, життям яких опікується, наче своєю родиною, Ю.І.Шевчук.

         На даний час до складу підприємства «Білокоровицьке лісове господарство» як структурні підрозділи входять 8 лісництв, три нижні склади, транспортний цех, які не мають статусу юридичної особи.

         Підприємство працює у таких напрямках: проведення заходів з відновлення лісів, підвищення продуктивності, створення насаджень із швидкоростучих і технічноцінних  порід: здійснення заходів із заміни малоцінних низькопродуктивних насаджень на високопродуктивні , заліснення малопродуктивних земель; організація лісонасінневої справи і лісових розсадників, збереження та посилення захисних  властивостей лісів, лісонасаджень, що виконують захисні, водоохоронні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі та рекреаційні функції; поліпшення стану і підвищення продуктивності лісів; охорона лісів і захисних лісонасаджень від незаконних порубів, пошкоджень, самовільного  сінокосіння, випасання худоби в заборонених місцях та інших лісопорушень, від пожеж, здійснення протипожежних заходів, захист лісів від хвороб та шкідників; виробництво продукції та товарів народного споживання, проведення лісозаготівельних та лісопильно-деревообробних робіт.

         На землях лісгоспу створено 11 обєктів природно-заповідного фонду загальною площею 1492 га, в тому числі заказники загальнодержавного значення «Поясківський» (113га). «Плотниця» (460 га). А в заказник «Камінне село» Замисловицького лісництва» майже щодня приїжджають люди з усіх куточків  України, щоб побачити великі валуни, які розміщені немов сільські вулиці та «слід бога» на одному з них.

         Завдяки стабільному фінансовому стану успішно вирішуються соціальні питання. Для працівників держлісгоспу працює 2 їдальні, у яких щодня можуть харчуватися за пільговими цінами 420 чоловік(на нижньому складі 170 осіб, у транспортному цеху 70), магазин. Щорічно працівники мають можливість відпочивати в санаторно-курортних закладах за значно зниженою вартістю путівок.

         Значна увага на підприємстві приділяється охороні праці.

         Працівники забезпечуються форменим та спеціальним одягом.

         Здійснюються інші заходи для покращення умов праці та відпочинку працівників підприємства.

         Окрім виконання своїх обов’язків , працівники лісу на дозвіллі приділяють час для спорту та захисту честі свого підприємства. Лісгосп постійно бере участь в літніх обласних спортивних змаганнях з багатьох видів спорту і завжди займає призові місця, отримуючи нагороди та цінні подарунки.

         Велика увага на підприємстві приділяється вирощуванню лісу.

         Всі зрубані лісові площі своєчасно заліснюються цінними породами: сосною, дубом. Щорічно проводиться лісовідновлення на площі 360-380 га. Для цього в базисному розсаднику вирощується 2,8 – 3,0 млн. сіянців, в кожному лісництві створені тимчасові розсадники (1,7 га) та побудовано 8 тепличок.

         Важливе місце у своїй роботі приділяють працівники лісгоспу і вихованню молодого покоління. За ці роки виробилась система роботи колективу лісгоспу і школи: діти не тільки вивчають лісову справу, а й надають практичну допомогу лісгоспу в заготівлі насіння, виготовляють шпаківні, доглядають за сіянцями.

Щорічно у квітні проводиться акція « Майбутьне лісу  у твоїх руках».

         Учасниками акції були посаджені нові лісові насадження, упорядковано парки, сквери, алеї, з’явилися нові газони та квітники, ліквідовані деякі сміттєзвалища.

         За останні роки діяльності підприємство вийшло на найбільші в своїй історії об’єми робіт: обсяг реалізації продукції склав за 2017 рік 123млн. 591 тис. грн. Всього заготовлено деревини 160,7 тис. м3.

         Всього вивезено на склади деревини – 155,0 тис.м3.

         Зроблено капітальний ремонт двох лісництв Радовельського та Поясківського.

         На особливому контролі в адміністрації лісгоспу знаходиться питання охорони лісу від пожеж та самовільних рубок.

         В кожному лісництві обладнаний пункт збереження пожежного інвентарю, укомплектований згідно із встановленими нормами. В лісгоспі функціонують дві лісові пожежні станції: І типу – в Замисловицькому лісництві, ІІ типу – в лісгоспі, де протягом пожежонебезпечного періоду постійно чергують водії пожежних автомобілів і бійці.

         У кожному лісництві є пожежна вежа або вежі з яких ведеться спостереження за лісовими масивами.

         Багато справжніх патріотів нашого підприємства внесли велику лепту в розвиток лісгоспу, за що їм велике подяка та шана. Відмітимо найкращих, а саме: В.Л.Докійчук, П.П.Антонік, С.О.Жук, І.П.Симончук, Є.І.Хромець, І.О. Власюк, Є.І.Зерук, П.П. Ткачук, М.І. Шиш, Д.Й. Макарчук, І.П.Велікдус, К.І.Тимошенко, І.З.Торгонський, А.Ф. Ренкас, І.М. Макарчук, С.М. Корольчук, І.П.Хомяк, А.М.Фомін, А.М. Кравченко, М.Й. Хіля, С.Й. Мосійчук, В.П. Баланчук, В.М. Наумук, Ф.Р. Пайцун, Г.Й. Тищенко, Г.В. Хромець, І.М. Ярош, Н.С. Савченко, П.Г. Гарбовський, П.Г.Туз, М.В.Панченко, Л.Ю.Вакулін, В.М. Вакулін, М.І.Хлань, С.О. Хромець, М.О. Острижнюк, Л.Й. Кузьмич, А.О. Ткач, І.Л. Невойт, Є.І. Зерук, Г.М. Кузьмич, М.О. Помін, О.С.Хромець, Г.В.Хромець, М.П.Симончук, Е.С. Гарбовський, І.М.Пінчук, С.Д. Ренкас, С.О.Кривой, С.Д.Хоречко, В.М.Кротюк, М.І. Шкорбот, В.І. Потапчук, М.С. Торгонський, С.Л. Токаренко, І.С. Романенко, М.О. Острижнюк, Я.М.Макарчук, С.Ф.Гарбовський, С.І.Закревський, О.В.Попичко, В.В. Петренко, М.К. Ренкас , В.І. Недєльський, М.С.Клименко, П.К.Горпиніч, Ю.С.Каверін, В.П. Торгонський, А.І. Мельник, Ю.Я.Швець, В.О.Бондарчук, О.В.Хромець, І.З.Торгонський, А.О. Свистело, Г.М. Кузьмич, І.А. Рябой, І.С. Макуха, І.І. Хромець, В.М. Баланчук, Л.К.Харитюк, В.М.Олексієнко, М.В. Степушенко, В.Д. Корнійчук, В.В. Бобровник, Ю.А. Кириленко, А.В. Мельник, В.В. Філоненко, С.С. Павленко, А.С.Захарченко, Ю.Г. Мусійчук та багато, багато інших.

         Ми завжди повинні пам’ятати, що природа буде в безпеці тільки тоді, коли людство полюбить її просто за те, що вона прекрасна, але краса ця беззахисна.

Голова профкому ДП «Білокоровицький лісгосп»

М.М.Конончук  

Add comment


Security code
Refresh


До 65-ти річчя ДП «Білокоровицьке лісове господарствоДо 65-ти річчя ДП «Білокоровицьке лісове господарствоДо 65-ти річчя ДП «Білокоровицьке лісове господарство

До 65-ти річчя ДП «Білокоровицьке лісове господарствоДо 65-ти річчя ДП «Білокоровицьке лісове господарствоДо 65-ти річчя ДП «Білокоровицьке лісове господарство

Аудіотека

Основні показники діяльності