Останнє оновлення: Понеділок, 12 червня 2017, 17:38

Житомирські лісівники 09.06.17р. взяли участь у міжнародному семінарі на тему: "Нагляд за станом соснових насаджень і призначення в них заходів з поліпшення санітарного стану лісів", що відбувся на базі Івацевічського лісгоспу Брестського державного виробничого лісогосподарського об'єднання Республіки Білорусь. Очолював Українську делегацію перший заступник начальника Волинського ОУЛМГ Віктор Сахнюк.  

 У складі делегації брали участь заступник начальника відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу Житомирського ОУЛМГ Тетяна Захожа та головний лісничий ДП «Попільнянське ЛГ» Сергій Степанчук.

В ході роботи відбувся виїзд учасників семінару в лісові насадження для огляду пошкоджених лісових ділянок, в яких призначені заходи з поліпшення санітарного стану лісів: вибіркові та суцільні санітарні рубки. Також ознайомилися з видовим складом шкідників лісу, основами діагностики та принципами прогнозування розвитку патологій в лісових масивах. Оглянули пошкоджені  лісові ділянки, всихання яких зумовлено глобальними кліматичними змінами, які спричиняють ослаблення насаджень. Саме такі дерева і заселяє вершинний короїд-шкідник, який є переносником офіостомових грибів і є причиною «посиніння» деревини. 

Білоруські колеги показали також феромонні пастки за допомогою яких вивчають види та обліковують шкідників лісу.

Після натурного огляду лісових ділянок з аналізом і презентаціями виступили білоруські та українські фахівці.

Зокрема директор установи «Беллісозахист» Дмитро Малевич зазначив: станом на 1 червня 2017 року всихання сосни виявлено в 87 лісгоспах республіки на загальній площі майже 22 тис. га.

Найбільша площа всихаючих соснових насаджень знаходиться в південній частині Республіки Білорусь (Брестське і Гомельське державне виробниче лісогосподарське обєднання і південні лісгоспи Мінського: Галушківський, Копильський, Любанський, Слуцький, Старобинский і Стародорожський лісгоспи). 

Заступник директора з наукової роботи ДНУ «Інститут лісу НАН Білорусі» д.с.-г.н. професор Володимир Усеня розповів про досягнення білоруських науковців в запровадженні феромонного обліку шкідників лісу.

Директор державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Херсонлісозахист» Тетяна Касіч зазначила, що проблема масового всихання та заселення шкідників у лісі значно поширюється у Волинській, Житомирській, Рівненській та Хмельницькій  областях  України.

Разом з тим, доповідач зазначила, що в соснових лісах динамічно розвиваються процеси всихань нового типу. Здебільшого вони охоплюють деревостани віком від 40 років і вирізняються швидким поширенням активно діючих, постійно зростаючих у розмірах осередків площ різкого ураження та стрімким перебігом патологічного відпаду.

 Відповідно до висновків міжнародного семінару,  найбільш дієвим і суттєвим безальтернативним методом боротьби з поширенням розмноження шкідників на даному етапі є проведення санітарних рубок, спрямованих на оперативне видалення осередків ураження.

 Головне завдання зменшити темпи і обсяги поширення шкідників лісу та запобігти їхньому масовому розповсюдженню. 

Add comment


Security code
Refresh


Житомирські лісівники відвідали Республіку БілорусьЖитомирські лісівники відвідали Республіку БілорусьЖитомирські лісівники відвідали Республіку Білорусь

Житомирські лісівники відвідали Республіку БілорусьЖитомирські лісівники відвідали Республіку БілорусьЖитомирські лісівники відвідали Республіку Білорусь

Аудіотека

Основні показники діяльності