Останнє оновлення: П'ятниця, 09 червня 2017, 09:07

В  Городницькому лісгоспі - пора цвітіння азалії. Отож соснові ліси цього підприємства, де ця рослина майже повсюдно утворює суцільні зарості на болотистих грунтах, нині потопають в яскраво-жовтому вогнищі, а повітря наповнене солодким запаморочливим ароматом. Місцеві жителі майже зневажливо називають цей кущ "дряпоштаном".

А між іншим, азалія жовта - корисна рослина. Це надзвичайно декоративний чагарник. У нашій флорі йому немає рівних по декоративності, тож не даремно його ввели в культуру, незважаючи на його вибагливість до вологи та грунтів. Крім того, квіти азалії жовтої використовують у парфюмерній промисловості. В минулому населення Житомирського Полісся на замовлення французьких підприємств заготовляло значні обсяги сировини азалії в природі. А ще азалія жовта - оруйна, лікарська та дубильна рослина.

          Азалія жовта ( Рододендрон жовтий)  - рідкісний лісовий листопадний кущ. Поширений переважно на Кавказі та північній частині Малої Азії. Досить значні площі займає в острівному місцезнаходженні, віддаленому від Кавказького на 1000 км, що має назву "Поліський острів" (північно-східна частина Рівненської і північно-західна частина Житомирської областей.

Add comment


Security code
Refresh


Городницькі ліси заполонила азаліяГородницькі ліси заполонила азаліяГородницькі ліси заполонила азалія

Городницькі ліси заполонила азаліяГородницькі ліси заполонила азаліяГородницькі ліси заполонила азалія

Аудіотека

Основні показники діяльності