Середньооблікова чисельність штатних працівників державних лісогосподарських підприємств, що належать до сфери управління Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, станом на 01 січня 2017 року склала 6939 осіб.
Освітній та кваліфікаційний рівні працівників лісового господарства щороку підвищуються. Без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації (коледжі) навчається 61 працівник, в т.ч. за спеціальністю «Лісове господарство» – 43, ІІІ-ІV рівня акредитації (університети) – 174 працівники, в т.ч. за спеціальністю «Лісове господарство» – 112.
Підвищення кваліфікації працівників лісового господарства здійснюється на базі Українського центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства (Укрцентркадриліс). У 2016 році підвищення кваліфікації пройшли 149 керівних працівників і спеціалістів державних лісогосподарських підприємств, 40 посадових осіб пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці, пожежної безпеки, безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів, парових, водогрійних котлів і посудин, що працюють під тиском.
Пріоритетним завданням кадрової роботи є укомплектування державних лісогосподарських підприємств молодими спеціалістами. У 2014-2016 роках було прийнято на роботу в державні лісогосподарські підприємства 123 молодих спеціалісти. З них 3 поступило у вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівня акредитації (університети), 29 молодих спеціалістів переведено на вищі посади протягом 3-х років.
Систематично велика увага приділяється профорієнтації учнівської молоді на вибір лісогосподарської професії. В області на базі державних лісогосподарських підприємств і загальноосвітніх закладів функціонує 29 учнівських лісництв загальною чисельністю 577 учнів.У 2016 році 27 члени учнівських лісництв вступили до профільних вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.
Робота працівників державних лісогосподарських підприємств неодноразово відзначалася нагородами Президента України, відомчими заохочувальними відзнаками Державного агентства лісових ресурсів України, грамотами та подяками Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирської обласної ради, районних державних адміністрацій та районних рад.